Kom med til en nærværende yogapraksis i vand, hvor vi arbejder med både krop og sind. Der er tale om en flowklasse i varmtvandsbassinet, så din krop bliver understøttet og holdt af det lune vand, mens vi arbejder os gennem de stående yogastillinger. Dermed er holdet restorativt, selvom vi bevæger os fra stilling til stilling og arbejder med vejrtrækningen imens – og således er holdet perfekt for dig, der bare elsker yoga, men også til dig, der er skadet, gravid eller på anden måde har brug for en mere restorativ tilgang til den 5.000 år gamle praksis.
Efter de 45 minutters yoga i bassinet er der en lille pause til vand, og så bydes du indenfor til saunagus i den lille sauna, så din tirsdag for alvor kan føles som selvforkælelse – du kommer gennemarbejdet, afspændt og afslappet hjem med en glad krop. Husk vand, badetøj og et håndklæde til saunaen.
Velkommen til Haraldslund Vand - og Kulturhus
Drømmer du om en dag fyldt med aktivitet, sjov og afslapning? Så er Haraldslund stedet for dig! Vores moderne faciliteter byder på oplevelser for hele familien, uanset om du er til svømning, motion, leg eller bare vil slappe af. Haraldslund Vand- og Kulturhus er en kommunal institution under forvaltningen Sundhed og Kultur, Aalborg Kommune.
Kastetvej 83
9000 Aalborg
Tlf.: 99 31 67 50
haraldslund@aalborg.dk
CVR: 29189420